U Nakladi Ljevak izašlo je novo izdanje lektirnog naslova "Miris knjige" za 7. razred osnovne škole

29.01.2019.

Miris knjige prvi je dio zanimljive tinejdžerske trilogije koju čine još romani Kora od jabuke (2008.) i Spomenar (2016.).

Miris knjige lektirno je djelo za sedmi razred osnovne škole.

Dana i njezini prijatelji pripovijedaju nam o pubertetskim problemima mladih, o uzbudljivim pustolovinama u koje upadaju, ali i o svojim promišljanjima o životu i svijetu. Dana svojom literarnom senzibilnošću obogaćuje naizgled sumornu svakodnevicu. Monotoniju svakodnevice autorica razbija unoseći elemente krimića ili elemente fantastike.

Dok se u prvom i trećem romanu autorica postavlja kao sveznajući pripovjedač, u drugome prepušta pripovjedačku poziciju glavnoj junakinji pa pratimo sva događanja iz njezine subjektivne perspektive.

Postupci likova u svim trima romanima jasna su smjernica mladim čitateljima kako prepoznati prave životne vrijednosti, kako se za njih boriti i kako spoznati svu ljepotu svijeta oko nas i mogućnosti koje nam on pruža.

Svojim pisanjem Jadranka Klepac pokazuje kako je moguće od pustolovina, fantazije i refleksije o životu stvoriti lijepe, ali mladima privlačne i korisne knjige.

Dubravka Težak

O autorici

Jadranka Klepac hrvatska je književnica rođena u Skradinu 1951. godine. Uz profesorski rad, bavi se i pisanjem. Do sada je objavljivala u Modroj lasti, Smibu, matematičkom časopisu Matka i Radosti. Stručno-metodičke članke objavljivala je u časopisima za nastavnike matematike Poučak i Matematika i škola. Do sada je objavila nekoliko knjiga: Zbirka riješenih maturalnih zadaća (1997.), Patuljci žive u kuglama (2000.), Miris knjige (2004.), Kora od jabuke (2008.), Moje boje (2008.), Spomenar (2016.).